Aljaž na Novakovom putu: Slomio Urugvajca!

Roland Garros 25. maj. 202216:52 > 17:12
Aljaž Bedene
REUTERS/Eric Gaillard

Slovenački teniser Aljaž Bedene plasirao se u treće kolo Rolan Garosa – rezultatom 3-1 pobedio je Pabla Kuevasa iz Urugvaja.

Sva dešavanja sa Rolan Garosa pratite u BLOGU UŽIVO Sport kluba.

Po setovima bilo je 4:6, 6:4, 7:6 (5), 6:4 za 195. igrača sveta posle tri časa i 18 minuta tenisa u Parizu. Naredni protivnik Bedeneu biće bolji iz duela Novak Đoković-Aleks Molčan.

Rolan Garos:

Ovo je treći put da je 32-godišnji Ljubljančanin izborio učešće u trećem kolu RG, što mu je najbolji rezultat karijere na ovom turniru. Nikada na grend slemu Bedene nije prošao treće kolo.

U prvom setu je Kuevas došao do dva brejka prednosti, Bedene je uspeo da vrati jedan, ali ne i da osvoji više od četiri gema. U drugom setu, posle jedne razmene brejkova, Bedene u desetom gemu pravi brejk bez izgubljenog poena i poravnava u setovima.

Treći set doneo je veliku borbu – Bedene koristi prvu set-loptu u taj-brejku pravi preokret. Ni u četvrtom setu nije bilo „glatko“ – pravi brejk Slovenac u trećem gemu, a potom jedva uspeva da zadrži servis i na kraju dobija 6:4.