Đere posle maratona stigao do Kecmanovića

Roland Garros 30. maj 202122:01 > 22:03 4 komentara
Giampiero Sposito/Getty Images

Reprezentativci Srbije Laslo Đere i Miomir Kecmanović igraće jedan protiv drugog u drugoj rundi Rolan Garosa. Đere je posle maratona koji je trajao četiri sata i 26 minuta savladao Francuza Mutea 6:3, 6:7 (10:12), 7:6 (7:2), 7:5 i zakazao duel sa sunarodnikom.

Prvi set je rešen posle serije brejkova na početku meča. Viđena su tri u prva četiri gema. Jedan više je napravio Đere i prednost je sačuvao do kraja ovog dela igre i slavio 6:3.

povezane vesti

U drugom delu Francuz je vodio 5:3 i servirao za set. Momak iz Sente u devetom gemu pravi brejk, ostaje u setu i odvodi ga  u taj-brejk. Tu je Mute propustio četiri, Đere dve set lopte, ipak u zavšrnici je spretniji Francuz i sa 12:10 izjednačava skoro. Laslo je posle drugog seta zatražio i medicinski tajm aut. I ako je imao neki problem, to nije uticalo na njegovo izdanje u nastavku meča.

Taj brejk je viđen i u trećem setu, ali je ovaj put Đere bio siguran i sa 7:2 stigao na set do drugog kola. Đere je vodio u četvrtom setu 4:3 sa brejkom viška. Međutim, Francuz se nije predavao i izjednačio je na 4:4. Ipak, Laslo odlučujući korak pravi brejkom u 11. gemu, koji materijalizuje u narednom bez izgubljenog poena.