Roland Garros 6. jun 202123:19 > 23:201 komentar
Aleksander Zverev
REUTERS/Benoit Tessier

Nemac Aleksander Zverev i španski teniser Alehandro Davidovič Fokina sastaće se u četvrtfinalu Rolan Garosa.

Davidovič Fokina je do prvog grend slem četvrtfinala došao pobedom protiv Argentinca Federika Delbonisa 6:4, 6:4, 4:6, 6:4 posle gotovo tri sata igre.

Delbonis je bolje počeo meč, uz brejk je poveo 3:1. Ipak, usledio je brz odgovor 46. tenisera sveta, koji je dva puta oduzeo servis rivalu i došao do prvog seta.

vesti iz pariza

U drugom je bilo očigledno da Davidovič Fokina ima psihološku prednost, pa je brzo došao do 5:1. Ipak, trebalo mu je vremena da završi set, pošto je Delbonis vratio jedan brejk. Ipak, na kraju je iskoristio četvrtu set loptu.

Veliki broj brejkova viđen je u trećem setu. U završnici je sigurniji bio Delbonis, koji je uspeo da smanji zaostatak u setovima.

Ravnopravna borba vodila se u nastavku. Ključni brejk Španac je napravio u sedmom gemu. Imao je i Argentinac svojih šansi, ali ih nije koristio.

Zverev, trenutno šesti na ATP listi, za nešto manje od dva časa igre savladao je Keija Nišikorija 6:4, 6:1, 6:1.

Japanac je samo u prvom setu bio ravnopravan rival raspoloženom Nemcu, koji je prošle sezone zaustavljen upravo u četvrtom kolu turnira u Parizu.

Zverev je u prvom setu poveo sa 3:0, Nišikori se vratio i izjednačio na 3:3, da bi Nemac u poslednjem gemu po drugi put oduzeo servis protivniku za 6:4.

Nemački teniser je u drugom setu brzo došao do 5:0 uz dva brejka, da bi u četvortom oduzeo sva četiri servisa Nišikoriju. Istina, i Japanac je napravio brejk za 1:3, ali uzalud.

Dvadesetčetvorogodišnji teniser je 2018. i 2019. dogurao do četvrtfinala, što mu je najbolji rezultat u prestonici Francuske.