Krunićeva namučila 25. igračicu sveta

Roland Garros 1. jun 202120:41 > 20:44 2 komentara
Aleksandra Krunić
Julian Finney/Getty Images

Srpska teniserka Aleksandra Krunić na startu Otvorenog prvenstva Francuske poražena je od Amerikanke Koko Gof rezultatom 7:6 (11), 6:4 posle dva časa i devet minuta igre.

Dvadesetosmogodišnja kvalifikantkinja pružila odigrala je odlično protiv 25. igračice sveta, ali tinejdžerka iz Sjedinjenih Država osvojila je najvažnije poene i obezbedila plasman u drugu rundu takmičenja.

Povezane vesti

Njena sledeća protivnica će biti Kineskinja Kjang Vang.

Srpkinja, trenutno tek 213. igračica sveta, u petom gemu prvog seta oduzela je servis 17-godišnjoj Amerikanki, ali Gof je uzvratila već u sledećem i ušlo se u taj brejk.

Aleksandara je posle 1:5 osvojila pet vezanih poena, imala je ukupno četiri set lopte, ali je talentovana Amerikanka posle 83 minuta velike borbe povela sa 1-0.

Gof je u drugom setu povela sa 4:0, Krnunićeva je vratila jedan brejk i smanjila na 4:3, imala je šansu da se potpuno vrati i izjednači na 5:5, ali je tinejdžerka iz Delrej Biča imala i mnogo sreće na putu do drugog kola u Parizu.

Krunićeva je samo 2019. uspela da prebrodi prvo kolo u prestonici Francuske, dok je Gof prošle godine dogurala do četvrte runde.

U prvom kolu zaustavljena je i Hrvatica Dona Vekić koja je poražena od desete teniserke sveta Karoline Pliškove 7:5, 6:4.

Čehinju, polufinalistkinju Rolan Garosa iz 2017. godine, u sledećem kolu očekuje duel sa Karlom Suares Navaro ili Sloun Stivens.