Nadal u epskom meču srušio Novakov san o odbrani krune!

Roland Garros 1. jun 20221:04 > 2:45 93 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Najbolji teniser sveta Novak Đoković poražen je u četvrtfinalu Rolan Garosa od Rafaela Nadala 3-1, po setovima 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (4).

Meč na „Filip Šatrijeu“ trajao je četiri časa i 14 minuta, a Španac će šestu godinu uzastopno igrati polufinale Gren slem turnira koji je dosad osvojio 13 puta.

Đoković je branio titulu u Parizu, a u četvrtom setu je imao prednost od 4:1 i propustio je veliku šansu da meč uvede u peti set.

Nadal, koji se pre duela žalio da ima problem sa stopalom (nije se primetilo), će za plasman u finale igrati protiv Aleksandera Zvereva, koji je u utorak eliminisao Karlosa Alkaraza u četiri seta.

Epizoda broj 59 najvećeg rivalstva u istoriji tenisa i deseti sudar na pariskoj šljaci pripao je, dakle, Nadalu u još jednom epskom meču. Od prethodnih devet, Španac je dobio osam, a Đoković je slavio prošle godine i jedini je koji je pobedio Rafu u Parizu (2015, 2021), uz Robina Soderlinga (2009).

U preostala dva četvrtfinala u sredu se sastaju Andrej Rubljov – Marin Čilić i Kasper Rud – Holger Rune.

Novak u međusobnim duelima vodi 30-29, a poslednji duel u polufinalu Parizu prošle godine pripao je Srbinu 3:6, 6:3, 7:6 (4), 6:2.

Srbin i Španac zajedno imaju 41 gren slem titulu, a Rafa će imati priliku da dođe i do 22. Đoković i Rodžer Federa imaju po 20.

SofaScore

Nadal je u prva tri seta oduzimao servis protivniku u prvom gemu, potpuno je kontrolisao igru i rezultat, a jedan od retkih trenutaka kada je Novak uspeo da dođe do ritma bio je drugi deo drugog seta. Španac je vodio 3:0 uz dupli brejk, međutim, prvi igrač sveta je osvojio šest od narednih sedam gemova (6:4) i iizjednačio na 1-1 u setovima.

Vodio je Đoković i u četvrtom setu sa 4:1 uz oduzet servis u drugom gem, kod 5:4 je imao dve set lopte i malo ko je u tim trenucima poverovao da Španac može da se vrati. Ali vratio se i oduzeo servis Srbinu i meč potom uveo u taj brejk.

Samopouzdanje je bilo na strani čoveka koji je 13 puta slavio u Bulonjskoj šumi, došao je do 6:1 i potom uz malo poteškoća upisao veliku pobedu.