Molčan mora još da uči od Vajde, Novak slavio u tri seta

Roland Garros 25. maj 202216:02 > 18:54 11 komentara
Novak Đoković
REUTERS/Yves Herman

Rutinski je Novak Đoković odradio posao i u drugom kolu Rolan Garosa. Slavio je najbolji teniser sveta protiv Aleksa Molčana u tri seta, rezultatom 6:2, 6:3, 7:6.

Sva dešavanja iz Pariza pratite na BLOGU UŽIVO Sport kluba.

Prvi set je Novak u potpunosti kontrolisao i završio ga za samo 28 minuta uz dva napravljena brejka.

Otpor Molčana bio je nešto bolji u drugom setu, ali je Đoković i tu stvari rešio rutinski, jednim brejkom što je bilo dovoljno za vođstvo 2:0 u setovima.

Činilo se da će meč biti završen prilično brzo kada je Đoković poveo 2:1 uz brejk u trećem setu, ali je Molčan uspeo da dođe do prvih brejk lopti u meču pa i brejka i da se vrati u treći set.

Pustio je ruku Molčan i u finišu trećeg seta i sada gledamo zanimljiv meč. Novak je u osmom gemu izvršio dodatni pritisak na Molčanov servis i došao je do brejk prilike, ali je Slovak ostao priseban i poveo je 5:4.

Do maksimuma je Molčan produžio treći set. Prvo je naterao Novaka da gem u kome je servirao za ostanak u setu dobije nakon igre na razliku. Treći set rešen je u tajbrejku. Agresivniji je bio Đoković i to je na kraju i presudilo.

U trećem kolu Đokoviću će protivnik biti slovenački teniser Aljaž Bedene. Taj meč igraće se u petak.