Otkrovenje turnira: Zidanšek u četvrtfinalu Rolan Garosa!

Roland Garros 6. jun 202112:43 2 komentara
Tamara ZIdanšek
Photo by Adam Pretty/Getty Images

Slovenačka teniserka Tamara Zidanšek nastavlja da blista u Parizu, pošto se pobedom nad Soranom Kirsteom 7:6 (7-4), 6:0 plasirala u četvrtfinale Rolan Garosa.

Devojka iz Postojne, koja u decembru puni 24 godina, pre ovog turnira nikada nije prošla dalje od druge runde na nekom od slemova. Sada je u osam najboljih posle još jednog autoritativnog izdanja.

Intervju sa Zidanšek:

Prvi set bio je tvrd i kvalitetan – posle rane razmene brejkova, šansi nije bilo više uopšte sve do završnice seta. Tada je, pri zaostatku 5:6, Zidanšek hrabrim napadom već iz drugog udarca spasla set loptu i šlo se u taj brejk.

Sve vreme je Slovenka vodila u dodatnom gemu – svela je greške na minimum, a znala i da napadne kad treba. Dovoljno za 7-4 i vođstvo u setovima.

Delovalo je da borba tek počinje, ali kada je Tamara u prvom gemu spasla tri brejk lopte, pa zatim sama napravila brejk za 2:0, to je veoma loše uticalo na Rumunku, koja je nestala s terena u narednih petnaestak minuta.

Dovoljno da Zidanšek dođe do prednosti od 5:0 i 0-30 na servis Kirstee. Rumunka je zaigrala na sve ili ništa, spasla taj gem i stigla do brejk lopte u narednom, ali Slovenka ipak stiže do zaslužene pobede.

Za plasman u polufinale, Zidanšek će se boriti sa boljom iz okršaja Paule Badose i Markete Vondrušove.