Siner mučio Nadala, ali više sebe: Šampion u četvrtfinalu

Roland Garros 7. jun 202119:48 12 komentara
Rafael Nadal
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Aktuelni šampion Rolan Garosa Španac Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale drugog gren slema u sezoni, pošto je u tri seta savladao Janika Sinera 7:5, 6:3, 6:0.

Kada se pogleda rezultat deluje da je prvi favorit bez mnogo problema rešio meč protiv Italijana. Ali u realnosti Janik Siner ima za čim da žali. Prvi set je praktično bio njegov. Nadal jeste napravio startni brejk, poveo 2:0, ali je onda Siner vezao četiri gema i vodio 4:2. Servirao je za set pri vođstvu 5:4, ali je tada izgubio gem bez osvojenog poena. Nadal takve šanse ne propušta i uspeo je u tom naletu da potpuno preokrene i osvoji set 7:5.

Na tom talasu je vezao i prva četiri gema u drugom setu. Tada je delovalo da je sve gotovo, ali se Italijan volšebno izvukao, vezao tri gema, od čega dva brejka i došao u situaciju da servira za izjednačenje. Međutim, tada se mogla videti ona klasična razlika između dobrih i velikih igrača. Siner jeste dobar igrač, ali opet kada je trebalo da napravi završni udarac, poklekao je i dozvolio velikom šampionu da veže tri gema i dođe do 2:0 u setovima.

Treći je bio čista rutina. Ovog puta Siner nije imao snage da ponovo muči 13-ostrukog šampiona pariske šljake i na kraju Nadal je taj set dobio sa nulom i zakazao meč četvrtfinala protiv Argentinca Švarcmana.