Tri sata, tri seta – Ože Alijasim zaustavio Krajinovića

Roland Garros 27. maj 202217:52 0 komentara
Filip Krajinović
xFabioxFrustacix via Guliver

Srpski teniser Filip Krajinović zaustavljen je u trećem kolu Rolan Garosa.

Kanađanin Feliks Ože Alijasim je posle tri sata i četiri minuta velike borbe pobedio 55. igrača sveta rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (3), 7:6 (2) i 7:5.

Povezane vesti

Deveti teniser na ATP listi će se u borbi za mesto u četvrfinalu sastati sa Rafaelom Nadalom ili Botikom van de Zandshulpom.

Tridesetogodišnji Krajinoviće je dva puta, po jednom u drugom i trećem setu uspeo da odzme servis rivalu (realizacija brejk lopti 2/2), međutim, ključne poene osvajao je Ože Alijasim koji je plasmanom u osminu finala ostvario ubedljivo najbolji rezultat u Parizi u karijeri. Prethodno nije uspevao da prođe prvo kolo.

Krajinović je na Rolan Garosu najdalje dogurao 2019. kada je zaustavljen u trećoj rundi.

Srbin je posle izgubljenog prvog seta, u kome nije bilo nijedne brejk lopte, u drugom dopustio Kanažaninu da mu oduzme servis za 4:3, ali je brzo odgovorio i izjednačio na 5:5 prethodno spasivši dve meč lopte. Ipak, u tajbrejku je Ože Alijasim bio mnogo bolji.

Krajinović je u trećem setu poveo 3:1, bio je na dobro putu da produži duel, ali Ože Alijasim je u osmom gemu vratio brejk i ubrzo još jednim oduzetim servisom došao do pobede.

Sva dešavanja pratite u našem blogu uživo.