Novak se igrao sa Tenisom, sledi Kuevas

Roland Garros 1. jun 202123:07 > 23:13 15 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Tenisa Sandgrena u prvom kolu Rolan Garosa. Prvi teniser sveta slavio je sa 6:2, 6:4, 6:2.

Meč je trajao tačno dva časa, a naredni Novakov rival biće Pablo Kuevas.

Odlično je Novak otvorio duel protiv 66. tenisera sveta i već na samom startu napravio brejk. Još jednom je do kraja prvog seta oduzeo servis rivalu i tako za 30 minuta stigao do vođstva u setovima.

I drugi deo igre je Đoković otvorio na sličan isti način, imao je svoje prilike za brejk i Tenis, ali mu Novak nije dozvolio da stigne do potencijalnog izjednačenja.

Upravo je u drugom setu Sandgren imao šest brejk lopti i nijednu nije iskoristio.

To je bio i najbolji period igre za Tenisa, a u trećem setu kao da je Novak potpuno slomio otpor 29-godišnjeg Amerikanca.

Sa dva brza brejka u trećem i petom gemu Đoković je brzo završio duel koji se igrao pred praznim tribinama, zbog policijskog časa koji je bio u toku u Parizu.

Tok meča između Novaka Đokovića i Tenisa Sandgrena mogli ste da pratite OVDE:

Sigurno je Novak počeo meč, već na startu napravio brejk i sa 40-15 oduzeo servis rivalu.

Potvrdio je brejk prvi teniser sveta i odmah poveo sa 2-0 na startu meča.

Stigao je Sandgren do prvog gema, ali nije mogao više, Novak i dalje čuva prednost.

Mučio je Đoković Sandgrena u svakom gemu i nije mu dozvoljavao lake poene.

Nastavio je Novak sa boljom igrom u prvom setu, imao dva asa, bolje je servirao i riternirao i sigurno održavao brejk prednosti sa starta meča.

U sedmom gemu je prvi teniser sveta napravio još jedan brejk i tako mirno priveo prvi deo igre kraju.

I drugi set je počeo brejkom Novaka Đokovića i boljom igrom u svim segmentima.

Sandgren je imao tri brejk lopte u drugom gemu drugog seta, ali je Đoković uspeo ne samo da se odbrani već i da preokrene situaciju u svoju korist i još jednom oduzme servis rivalu za 2:0 u drugom setu.

Čuvao je Novak prednost u drugom setu, Tenis je imao svoje šanse ali ih nije koristio, pa je Đoković uspeo da sačuva brejk prednosti polovinom drugog seta.

Seriju novih šansi propustio je Tenis u šestom gemu drugog seta, iako je imao tri brejk lopte, Novak mu nije dozvolio da stigne do potencijalnog izjednačenja.

Zaigrao je Tenis bolje u nastavku drugog seta, manje grešio, ali je Novak i dalje uspevao da sačuva svoju igru i nametne ritam.

Dve set lopte obezbedio je novak na 5:4 u drugom setu (40:15) i iskoristio prvu tako što je odservirao as.

U trećem gemu trećeg seta Novak je napravio brejk i tako nastavio odlično izdanje protiv Sandgrena, a zatim potvrdio prednost i još jednom oduzeo servis rivalu za 4-1 u trećem setu.

Imao je pri rezultatu 5-1 Novak meč loptu, ali je nije iskoristio.