Alkaraz i Zverev ekspresno do drugog kola

Roland Garros 22. maj. 202221:22 > 21:24
Karlos Alkaraz
REUTERS/Yves Herman

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u drugu rundu Rolan Garosa pošto je u nedelju rezultatom 3-0 bio bolji od kvalifikanta iz Austrije Sebastijana Ofnera. Ubedljiv je bio i Karlos Alkaraz.

Sva dešavanja iz Bulonjske šume pratite u našem BLOGU UŽIVO.

Po setovima bilo je 6:2, 6:4, 6:4 za tenisera iz Hamburga posle 110 minuta tenisa na terenu „Suzan Lenglen“.

Rolan Garos:

Treći igrač ATP liste u drugom kolu za protivnika imaće boljeg iz duela koji u ponedeljak igraju Srbin Dušan Lajović i Argentinac Sebastijan Baez.

Dominantan je bio Zverev na ovom susretu – nijednom nije gubio servis, iskoristio je četiri od 15 brejk lopti koje je ukupno imao, a protivnik nije dozvolio niti jednu brejk-šansu!

U prvom setu rivalu je servis oduzeo u trećem i sedmom gemu, u drugom setu ista stvar se dogodila u trećem gemu, dok je u trećem setu „koban“ za Ofnera bio ponovo sedmi gem.

Zverev je jedan od trojice igrača koji na RG ima šansu da se domogne prvog mesta ATP liste, a da bi mu to pošlo za rukom Nemac mora da se plasira u finale.

Najbolji rezultat koji je Zverev dosad ostvario na Rolan Garosu je polufinale – igrao ga je prošle godine.

Šesti favorit u Parizu Karlos Alkaraz je ekspresno završio posao protiv „laki luzera“ Huana Ignasija Londera 6:4, 6:2, 6:0 za sat i 51 minut provedenih na terenu.

Devetnaestogodišnjak je četiri puta oduzeo servis rivalu, dok Argentinac u njihovom prvom međusobnom duelu nije imao nijednu brejk loptu.

Alkaraz će se u narednoj rundi sastati sa sunarodnikom Albertom Ramosom, 42. igračem sveta, koji je eliminisao Tanasisa Kokinakisa iz Australije 6:4, 4:6, 6:4, 7:6 (5) za četiri časa i 11 minuta igre.

Talentovani Španac je prošle godine zaustavljen u trećem kolu Rolan Garosa.

Titulu u Parizu brani Novak Đoković, koji u ponedeljak ne pre 20:45 igra prvi duel sa Jošihitom Nišiokom.