King namučio Zvereva, Nemac u drugom kolu sa Ćorićem

US Open 29. avg 20178:04 > 8:07
Getty Images/Minas Panagiotakis

U poslednjem duelu prvog dana US opena, Aleksandar Zverev savladao je Darijana Kinga.

Aleksandar Zverev, četvrti nosilac na turniru plasirao se u drugo kolo pobedom u tri seta protiv Darijana Kinga, kvalifikanta i prvog igrača sa Barbadosa koji je igrao u glavnom žrebu nekog Gren slema. Konačan rezultat bio je 7:6, 7:5, 6:4.

Nije Zverev lako došao do ove pobede, pravio je greške koje za njega i nisu karakteristične, ali treba reći i da je King pružao zaista „kraljevski“ otpor, posebno ako se u obzir uzme da je debitant na velikim turnirima.

U prvom setu je King prvi došao do brejka i vodio sa 3:1, ali je tada Nemac vezao četiri dobijena gema i došao do vošstva od 5:3 i prilike da servira za set. Ipak, King je vratio brejk i uveo set u taj brejk u kome je sa 11:9 slavio Zverev.

Samo prvi set trajao je sat i 22 minuta.

Jedan brejk prelomio je drugi set, a King je poklekao tek u 11. gemu.

U trećem setu, Zverev je rano došao do brejka i odlično odoleo u osmom gemu kada je King imao dve prilike da se vrati u set. Sve je stizao King, ali je Zverev uspeo da prelomi ovaj duel u svoju korist pretvorivši drugu meč loptu u pobedu.

U narednom kolu Zverev će se sastati sa Bornom Ćorićem.