Osaka se mučila sa 84. na svetu

US Open 27. avg 201921:07 > 21:09
Elsa/Getty Images

Najbolja teniserka sveta Naomi Osaka pobedom nad Ruskinjom Anom Blinkovom u tri seta započela je odbranu titule na US Openu.

Japanka je protiv 84. igračice na WTA listi slavila sa 6:4, 6:7 (5:7), 6:2, posle dva sata i 28 minuta igre.

Povezano

Osaku u narednom kolu čeka susret sa Magdom Linet iz Poljske, koja je bila bolja od Astre Šarme sa 6:3, 6:4.

Ruska teniserka je znatno bolje ušla u meč, pa je tako u drugom gemu stigla do brejka i potom čuvala prednost. Međutim, Osaka se postepeno budila, pa je uzvratila udarac u sedmom gemu bez izgubljenog poena, a dva gema kasnije je stigla do novog brejka. Ispostavilo se da je tako rešila prvi set u svoju korist, pošto je odmah osvojila ključni servis gem.

Blinkova je u drugom setu pretila Osaki, pa je u prva četiri gema imala tri brejk lopte, ali se Japanka odbranila. Najbolja teniserka sveta je imala šansu za brejk u sedmom gemu, koju je propustila, da bi njena rivalka tri gema kasnije imala tri set lopte. Pošto se odbranila, Osaka je stigla do brejka, ali joj je Ruskinja odgovorila, a zatim je i iznenadila u taj-brejku u kojem je izborila treći set.

Osaka je bila ubedljiva u trećem setu, ali je na putu do trijumfa spasla tri brejk šanse svoje rivalke. Pošto je Blinkova propustila prve dve u trećem gemu, Japanka je uzvratila oduzevši joj servis, a iako je ruska teniserka odmah potom mogla da joj odgovori, nije uspela. Nijedna nije bila baš sigurna na svom servisu, pa je tako Osaka u osmom gemu iskoristila prvu šansu da dođe do trijumfa.