Rubljov se ne šali, izbacio Cicipasa

US Open 27. avg. 201921:31 > 21:33
Matthew Stockman Getty Images Sport

U jednom od derbija drugog dana muškog singla na US Openu ruski teniser Andrej Rubljov savladao u četiri seta Stefanosa Cicipasa 6:4, 6:7, 7:6, 7:5.

Odličnu formu u SAD Rubljov je pokazao i u prvom meču na US Openu. Iako je Cicpas osmi teniser sveta a Rubljov tek 43. to nije moglo da se vidi na ovom meču. Rubljov je na startu napravio brejk, koji je bio odlučujući za prvi set. Drugi i treći rešeni su posle taj brejkova. Cicipas je dobio prvi i izjednačio u setovima, dok je u drugom mentalno jači bio Rubljov, iako se suočavao sa set loptom, jer je Cicipas vodio 7:6. Osvojio je Rus tri vezana poena i ponovo poveo.

Oba tenisera bili su pod velikim pritiskom u četvrtom setu prilikom servisa. U šestom gemu Rubljov je spasao čak sedam brejk lopti, a u narednom je iskoristio četvrtu i poveo 4:3. Servirao je za meč, ali je taj gem izgubio sa nulom i bio je viđen i treći taj brejk. Ipak, već u narednom gemu ponovo je napravio brejk, da bi potom iskoristio drugu šansu kada je servirao za meč i prvu meč loptu pretvorio u veliku pobedu.

Naredni protivnik Rubljovu biće pobednik Žil Simon, koji je u četiri seta savladao Fratanđela.