Kolinsova stala na put Poloni u Njujorku

US Open 27. avg 201922:43 > 22:45
Al Bello/Getty Images

Slovenačka teniserka Polona Hercog završila je učešće na US Openu u prvom kolu porazom od domaće igračice Danijel Kolins.

Kolinsova je protiv Polone slavila sa 6:4, 4:6, 6:4, posle dva sata i 26 minuta i tako obezbedila susret sa pobednicom duela između Dankinje Karoline Voznijacki i Jafan Vang iz Kine.

Amerikanka, trenutno 35. na svetu, prvi set je rešila u svoju korist brejkom u četvrtom gemu, a iako je potom održavala prednost, Hercog je imala šansu da se vrati u igru. Slovenka je imala dve brejk lopte kada je Kolinsova servirala za set, ali se njena rivalka odbranila i potom iskoristila prvu set loptu.

U drugom setu je usledila izjednačena borba, da bi slovenačka teniserka u šestom gemu stigla do dve brejk šanse, ali nijednu nije iskoristila. To što je propustila tada nadoknadila je četiri gema kasnije i uvela meč u treći set u kojem je odmah ispustila servis. Prvu šansu da vrati brejk je propustila u četvrtom gemu, ali je u šestom izjednačila, da bi popustila kada je Amerikanka imala narednu priliku da joj oduzme servis. Kolinsova je odmah potom rutinski odservirala za meč i zasluženo slavila.