Pobeda karijere za Fabijana – izbacio Tima

US Open 28. avg. 20190:34 > 0:36
Elsa/Getty Images

Italijanski teniser Tomas Fabijano napravio je novo iznenađenje u prvom kolu Gren slema, pošto je eliminisao četvrtog nosioca Dominika Tima.

Fabijano je protiv Austrijanca slavio sa 6:4, 3:6, 6:3, 6:2, posle dva sata i 23 minuta i tako došao do najveće pobede karijere. Iskusni Italijan je prethodno na Vimbldonu, takođe na startu, bio bolji od Stefanosa Cicipasa iz Grčke, što mu je jedina preostala pobeda nad igračima koji su među najboljih deset na svetu.

Povezano

Već od prvog seta Fabijano je nagovestio da bi mogao da iznenadi velikog favorita, pošto je stigao do brejka već u trećem gemu, a potom je spasao dve prilike koje je Tim imao da mu oduzme servis. Usledili su sigurni servis gemovi na obe strane, bez ijedne brejk šanse, pa je Italijan osvojio prvi set, ali je odmah stigao odgovor. I drugi set je rešio jedan brejk, koji je viđen u šestom gemu, a Tim je imao šansu da ga reši mnogo ranije, nego što je na kraju bio slučaj. Na narednom servisu Fabijana je imao dve set lopte, koje je njegov rival odbranio, ali treću, u sledećem gemu, nije mogao.

Uprkos gubitku tog seta, Fabijano je uspeo da u trećem nametne svoj ritam, poveo je 2:0 i čuvao tu prednost brejka do kraja. Ipak, sama završnica seta je bila izuzetno uzbudljiva, pošto je Tim imao pet brejk šansi da ostane u igri, a Italijan je propustio dve set lopte na servisu rivala, pre nego što je iskoristio treću. Od tada, Fabijano je u potpunosti kontrolisao dešavanja na terenu, brzo i lako je stigao do dva brejka, a zatim je iskoristio drugu meč loptu.

Fabijana u narednom kolu čeka susret sa Aleksanderom Bublikom iz Kazahstana, koji je u pet setova eliminisao Kolumbijca Santjaga Hiralda.