Ništa od srpskog derbija: Duci poražen od 111. na svetu

US Open 29. avg 201920:09 > 20:10
Jon Naga

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na US openu u drugom kolu, pošto je bolji od njega bio Amerikanac Denis Kudla sa 3:1 u setovima.

Kudla je slavio po setovima 7:5, 7:5, 0:6, 6:3 za dva sata i 44 minuta igre i time zakazao duel sa Novakom Đokovićem u trećem kolu.

Može se reći da je Lajović, koji je trenutno 29. na svetu, neprijatno iznenadio pošto je poražen od 111. igrača planete.

Posle razmene brejkova u šestom i sedmom gemu prvog seta, rezultat je bio 4:4, ali je Amerikanac do kraja ponovo oduzeo servis Srbinu i poveo.

Slična situacija viđena je i u drugom. Kudla je vodio sa 4:1, zatim Duci izjednačio na 4:4, da bi američki teniser i ovoga puta osvojio brejk u poslednjem gemu za duplu prednost.

Igra u trećem setu, koji je Lajović dobio bez izgubljenog gema, ulivala je nadu da bi Srbin mogao u potpunosti da se vrati.

Ipak, izgubljen servis u osmom gemu četvrtog seta bio je presudan, pošto je Kudla u narednom iskoristio šestu meč loptu.