Čilić preokrenuo protiv Štebea za treće kolo

Mike Stobe, Getty Images Sport

Hrvatski teniser Marin Čilić je nakon preokreta uspeo da savlada Nemca Sedrika Marsela Štebea (3:1) i plasira se u 3. kolo US Opena.

Duel je zbog odustajanja Tanasija Kokinakisa protiv Rafaela Nadala bio pomeren na Artur Eš stadion.

Štebe je dobio prvi set sa 6:4, ali je jedan brejk bio dovoljan Čiliću da osvoji drugi (6:3) i izjednači rezultat.

U trećem setu, Nemac je prvi stigao do brejka za vođstvo 3:1, ali je Hrvat uzvratio sa dva brejka i osvojio set rezultatom 7:5.

U četvrtom setu, pri rezultatu 3:3. Čilič uspeva da poveže tri osvojena gema i na kraju stigne do pobede.

Meč je trajao nešto više od tri sata. Sledeći protivnik nekadašnjeg šampiona US Opena je domaći predstavnik i 14. nosilac turnira Džon Izner.