Andresku preko Karoline do druge nedelje u Njujorku

US Open 31. avg 201920:09 > 20:10
Elsa/Getty Images

Kanadska teniserka Bjanka Andresku plasirala se u četvrto kolo US Opena pobedom nad Dankinjom Karolinom Voznijacki u dva seta.

Andresku je do trijumfa nad Voznijacki došao sa 6:4, 6:4, posle jednog sata i 33 minuta igre.

Na taj način, Kanađanka je obezbedila susret sa domaćom teniserkom Tejlor Taunsend, koja je eliminisala Soranu Kirsteu iz Rumunije 7:5, 6:2.

Pobedom nad nekadašnjom najboljom teniserkom sveta Andresku je prvi put u karijeri prošla u drugu nedelju na nekom Gren slemu. Kanađanka je u Njujorku već nadmašila svoj najbolji rezultat, pošto je do sada najdalje stigla do drugog kola, ove godine na Australijan Openu i Rolan Garosu.

Meč između Andresku i Voznijacki je započet brejkovima, a Kanađanka je u petom gemu imala šansu da ponovo oduzme servis rivalki, koja se odbranila. Međutim, dva gema kasnije, 19-godišnja teniserka je nadoknadila propušteno, a zatim čuvala prednost i osvojila prvi set.

U drugom je viđena mnogo veća borba, ali je kanadska teniserka povela 3:0 napravši dva brejka. Usledio je odgovor Dankinje, a zatim i niz brejkova posle kojeg je Andresku povela 5:4, a već u narednom gemu je odservirala za meč bez izgubljenog poena.