Ćorić bez izgubljenog seta do 2. kola

US Open 31. avg 202019:42 > 19:44
Getty Images/Cameron Spencer

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao je u drugo kolo US Opena pošto je na startu pobedio Španca Pabla Anduhara u tri seta, rezultatom 7:5, 6:3, 6:1.

Ćorić je prvi međusobni duel protiv 56. igrača sveta dobio za dva časa i 21 minut, a rival u sledećoj rundi biće mu Argentinac Huan Londero, koji je savladao Rusa Jevgenija Donskoja 6:3, 6:3, 7:5.

Povezano

Dvadesettrogodišnji Hrvat je najbolji rezultat u Njujorku ostvario 2018. kada je dogurao do četvrtog kola, dok je prošlog leta zaustavljen u drugoj rundi.

Prvi set bio je najuzbudljiviji, a posle brejka Ćorića u petom gemu, Španac je ekspresno odgovorio i prvi i ispostaviće se jedini put oduzeo servis protivniku. Anduhar u desetom gemu nije iskoristio dve set lopte na servis Hrvata, da bi već u sledećem Ćorić oduzeo ključan servis Špancu.

Ćorić je u drugom i trećem setu još po dva puta napravio brejk i rutinski meč priveo kraju.

Ovogodišnji US Open igra se bez prirustva gledalaca.