Kraj za umornog Marija, Ože-Alijasim prevelik zalogaj

US Open 4. sep 20205:25 > 5:27
Matthew Stockman/Getty Images

Kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim je savladao Endija Marija u tri seta. Bilo je 6:2, 6:3 i 6:4.

Baš je Endi Mari izgledao iscrpljeno i nemoćno protiv Kanađanina. Britanac je pre dva dana igrao pet setova protiv Nišioke i nije uspeo da se oporavi za meč sa Feliksom koji je odmah napravio brejk u prvom setu. Taj deo meča je dobio 6:2 uz još jedan brejk baš u osmom gemu.

U drugom setu je prva brejk lopta viđena tek u osmom gemu. Čak nije bilo ni izjednačenja u gemovima, a svoju brejk šansu je naravno iskoristio Ože-Alijasim.

I u treće setu se desila slična priča. Kanađanin je u petom gemu došao do brejka i tu prednost je zadržao do kraja.

Njegov naredni rival će biti Mute ili Evans. Taj meč je prekinut pri rezultatu 1:1 zbog kiše.