De Minor spasao 4 set lopte, pa "rutinirao" Pospišila

US Open 7. sep. 202019:40 > 19:42
Jason McCawley/Getty Images

Australijanac Aleks de Minor plasirao se u četvrtfinale US opena trijumfom nad Kanađaninom Vašekom Pospišilom sa 3:0.

Trenutno 28. reket sveta slavio je protiv 94. igrača na listi sa 7:6(6), 6:3, 6:2 za 140 minuta igre i došao do prvog Gren slem četvrtfinala u karijeri.

U prvom setu teniseri su čuvali svoje servise, pa se isti rešavao u taj brejku. Tamo je De Minor načinio veliki preokret i pri zaostatku od 6:2 nanizao šest poena za vođstvo od 1-0.

Propuštena šansa kao da je u potpunosti izbacila Pospišila iz meča, pa je u nastavku Australijanac rutinski odrađivao posao i bez izgubljenog gema na svoj servis slavio.

Brejkovima u četvrtom i sedmom gemu rešio je De Minor drugi set, da bi u poslednjem oduzeo servis rivalu u trećem i sedmom.

Njegov protivnik u borbi za polufinale biće pobednik meča Feliks Ože-Alijasim – Dominik Tim.