Heris imao set loptu, a onda se raspao: Zverev u polufinalu

US Open 8. sep 202122:09 6 komentara
AP Photo/Seth Wenig

Jedan od favorita za titulu na US Openu Aleksander Zverev plasirao se u polufinale poslednjeg gren slema sezone, pošto je u tri seta savladao Lojda Herisa 7:6, 6:3, 6:4.

Scenario toliko puta viđen u istoriji teniskih mečeva. Kada mladi i talentovani igrači dođu u priliku da naprave nešto opipljivo protiv favorita, tada se vidi od kakvog su materijala sazdani. U većini slučajeva strah od velike prilike ih obuzme, propuste šansu i onda padnu do neprepoznatljivosti da na kraju favorit čak zabeleži rezultatski laku pobedu.

To je bio scenario četvrtfinala u kojem se Južnoafrikanac odlično držao u prvom setu. Odluka je pala u taj brejku. Prvi do mini brejka došao je Saša Zverev, ali je Heris ne samo vratio mini brejk i izjednačio na 4:4, već je napravio još jedan i poveo 6:5. Imao je set loptu na svoj servis, ali je prvo promašio prvi servis, potom je drugi udarac uputio u veliki aut, zatim je u narednom poenu lopticu zahatio ramom i poklonio Zverevu set loptu. Nemac je poklon dočekao raširenih ruku i servis vinerom rešio set, ispostavilo se i meč.

U naredna dva seta potpuno se raspala igra Južnoafrikanca. Zverev je u drugom setu napravio brzo brejk i poveo 3:0 i rutinski dobio set 6:3. Treći set je pretio da bude još nezanimljiviji. Zverev je poveo 4:0, ali je Heris, vratio jedan brejk, vezao tri gema i najavio kakvu, takvu neizvesnost. Ipak, Zverev je na vreme prekinuo seriju, zadržao brejk viška i poveo 5:3. Pošto je u narednom gemu Južnoafrikanac odbranio svoj servis i smanjio na 5:4 Nemac je u svom servis gemu bio siguran i obezbedio pobedu u tri seta.

Nastavio je Zverev sa pobedama, došao je do ukupno 16. uzastopne i sada u polufinalu čeka pobednika duela Đoković – Beretini, a u toj seriji pobeda savladao je i prvog tenisera sveta i to u polufinalu Olimpijskih igara.