Muguruza u dva TB slomila Donu, Konjuh propustila set lopte

US Open 30. avg 202119:40 0 komentara
Garbinje Muguruza
Photo by Elsa/Getty Images

Hrvatske teniserke Dona Vekić i Ana Konjuh imale su šanse koje nisu iskoristile, pa su završile US open već u prvom kolu. Od Done Vekić bolja je bila Garbinje Muguruza sa 7:6 (7-4), 7:6 (7-5), dok je Konjuh izgubila od Lejle Fernandez sa 7:6 (7-3), 6:2.

Duel Done i Garbinje bio je jedan od derbija prvog kola, i opravdao je očekivanja.
Obe su nastojale da napadnu kada se ukaže prilika, a Vekić je prva stigla do brejka za 4:2 u prvom setu.

US open:

Špankinja uzvraća udarac, da bi Dona na 4:3 imala još dve brejk lopte, od kojih je na jednoj umalo promašila. Znalo se da posle dugog seta taj brejk nosi posebnu težinu, a Muguruza je manje grešila i povela u setovima.

To je bio vetar u leđa za Špankinju, koja je povela sa 3:0 u drugom setu. Međutim, Vekić nije odustajala i na 3:5 pravi brejk, zahvaljujući preciznim napadima i tome što je jednom prošla rivalku na mreži.

Ušlo se u taj brejk, a Muguruza je briljantnim riternom stigla do 4-3, ubrzo i do dve vezane meč lopte. Hrabro je Vekić spasla prvu, i na drugoj se razvila razmena, a ključna je bila forhend paralela Muguruze za konačni trijumf.

Šansu za pobedu imala je Konjuh u duelu sa Kanađankom Fernandez. Posle prebrođenih kvalifikacija, Dubrovčanka je u prvom setu prvo propustila dve šanse za dupli brejk, a na 5:4 i dve set lopte.

Kada je izgubila taj brejk prvog seta, bio je to udarac od kojeg nije mogla da se oporavi, pa će levoruka Fernandez u drugom kolu igrati sa Kajom Kanepi, koja je savladala Juliju Putincevu sa 2:6, 7:6 (7-4), 6:2.