Ništa od revanša: Beretini ponovo bolji od Marija

Mateo Beretini
REUTERS/Robert Deutsch

U derbiju petog dana US Opena Mateo Beretini savladao je Endija Marija u četiri seta 6:4, 6:4, 6:7, 6:3.

Ponadao se Škot posle tesno izgubljenog finala Kvinsa da bi mogao ovog puta da savlada velikog protivnika. Međutim, Beretini kada je spreman ipak predstavlja planinu za ovakvog Marija.

To se pokazalo i ovog puta. Mari se borio, pokazao u trećem i na početku četvrtog seta da može da parira 14. na svetu. Ali Beretini je ipak u ovom trenutku spremniji za veće domete na gren slemovima.

U prvom setu Beretini je besprekorno servirao i jedan brejk mu je bio dovoljan da dobije set. U drugom je prvi do brejka došao Mari, ali je odmah vratio Italijan. Na kraju je potpuno preokrenuo i dobio drugi set istim rezultatom kao i prvi – 6:4.

Treći set je bio jedini bez brejka. Odlučio je taj brejk, a u njemu je Mari nagovestio da bi nastavak meča mogao da bude veoma uzbudljiv. Slavio je 7:1 i smanjio na 2:1 u setovima. A kada je napravio brejk na početku četvrtog seta, brojna publika se ponadala petom.

Ali isti scenario kao i u drugom. Odmah ispušten brejk, potom izjednačena igra do osmog gema. Tada Italijan pravi brejk i u narednom gemu uspešno servira za završetak meča.

Naredni Beretinijev rival biće Alehandro Davidovič-Fokina, koji je takođe u četiri seta pobedio Kolumbijca Galvan Riverosa 6:4, 5:7, 6:4, 6:4.