Snaga Samsonove prevelika za Krunićevu: Kraj u trećem kolu

US Open 3. sep 20222:02 1 komentar
Aleksandra Krunić
Action Images via Reuters/Carl Recine

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u osminu finala US opena – od nje je u noći između petka i subote po srendjoevropskom vremenu bolja bila Ruskinja Ljudmila Samsonova rezultatom 2-0.

Sva dešavanja iz Njujorka pratite na BLOGU UŽIVO Sport kluba.

Po setovima je bilo 6:3, 6:3 posle sedamdesetak minuta tenisa za 23-godišnjakinju iz okoline Murmansk.

US open:

Naredna protivnica za Samsonovu, 35. igračicu sveta, biće bolja iz duela koji igraju Ajla Tomljanović i Serena Vilijams.

Krunić (29), najbolja srpska teniserka, nije usepla da izjednači rezultat karijere na USO i rezultat karijere na grend slemovima uopšte – na ovom turniru je srpska igračica rođena u Moskvi došla do četvrte runde.

Dva brejka napravila je Samsonova u prvom setu i nije pružila srpskoj teniserki nijednu brejk-priliku. Posle 31 minuta Ruskinja je vodila sa 1-0.

U drugom setu je Aleksanda pružila jači otpor, napravila je i brejk u pretom gemu, kada je poništila prednost rivalke, ali u šestom gemu opet gubi servis i na kraju Samsonova koristi četvrtu meč-loptu, drugu na svoj servis i dolazi do pobede.