Tijafo u tri seta pobedio Rubljova za polufinale US opena

US Open 7. sep 202223:01 5 komentara
Frances Tiafoe
Reuters/Danielle Parhizkaran-USA TODAY Sports

Fransis Tijafo plasirao se u polufinale US opena pobedom protiv Andreja Rubljova u tri seta u četvrtfinalu.

Tijafo je nakon pobede protiv Rafaela Nadala izbacio i devetog nosioca turnira Andreja Rubljova i slavio u tri seta, rezultatom 7:6, 7:6, 6:4 nakon dva sata i 39 minuta igre.

Dve brejk lopte je spasao Tijafo u šestom gemu, propustio je jednu u 11, da bi u 12. gemu spasao i set loptu i tako uveo set u taj brejk u kome je on bio bolji rival. Rubljov je uspeo da spase jednu set loptu.

U drugom setu nismo videli niti jednu brejk priliku. Samo je jedan gem bio duži i grao se na razliku, ali Tijafo nije dozvolio Rubljovu da dođe do šanse za brejk. I ponovo je u taj brejku bolji bio Amerikanac koji je ovoga puta iskoristio već prvu set loptu. Rubljov u taj brejku drugog seta nije osvojio ni jedan poen.

U odlučujućem setu, Tijafo pravi razliku u sedmom gemu, da bi u narednom uspeo da potvrdi brejk uz dve spašene brejk lopte.

Sa nulom je Tijafo osvojio servis gem za pobedu.

U polufinalu će Tijafo za rivala imati pobednika meča u kome se sastaju Janik Siner i Karlos Alkaras.