WB: Đoković lako do 3. kola

Wimbledon 29. jun 201617:41 > 17:53
Najbolji teniser sveta Novak Đoković bez izgubljenog seta plasirao se u treće kolo Vimbldona.

Srpski igrač je u kišnom Londonu imao privilegiju da duel protiv Francuza Adrijana Manarina odigra pod krovom na Centralnom terenu i slavi za dva sat i 7 minuta – 6:4, 6:3, 7:6 (7:4).

Branilac titule u prestonici Engleske će se u sledećoj rundi sastati sa boljim iz meča Tomaš Beluči – Sem Kveri, a kada će on biti odigran najviše zavisi od vremenskih uslova.

U sva tri seta Đoković je po jednom oduzeo servis 55. igraču sveta. U poslednjem gemu prvog seta, u drugom drugog seta i sedmom gemu trećeg seta. S druge strane Francuz je realizovao tek devetu brejk loptu za izjednačenje u trećem setu na 5:5.

Meč između Srbina i Francuza pratio je golman Arsenala i reprezentacije Češke Petr Čeh, legendarni Džon Mekinro, kao i Novakovi roditelji Dijana i Goran Đoković.

Na Centralnom terenu sledi duel Rodžera Federera i domaće senzacije Markusa Vilisa, 772. igrača sveta.

Od srpskih igrača na teren danas bi trebalo i Aleksandra Krunić protiv Monike Nikulesku, dok je duel Jelena Janković sa Marinom Eraković otkazan, baš kao i meč Janka Tipsarevića u dublu.