Hari izbacio Krajinovića na startu Vimbldona

ATP 2. jul 201815:13 > 15:26
Clive Mason, Getty Images

Čileanski teniser Nikolas Hari savladao je srpskog igrača Filipa Krajinovića u prvom kolu Vimbldona rezultatom 3:1 u setovima.

Hari, koji je 66. igrač na ATP listi, nadigrao je 30. tenisera sveta rezultatom 6:3, 3:6, 7:6 (7-5), 6:4, posle dva sata i 36 minuta borbe.

Čileanac će u drugom kolu Vimbldona igrati protiv boljeg iz meća Ričardas Berankis – Mekenzi Mekdonald.

Iako je Filip Krajinović bolje plasiran na ATP listi, pobeda Harija ne predstavlja iznenađenje kada se zna da srpski teniser poslednja tri meseca nije igrao zbog povrede stopala, a i da inače nije toliko ubojit na travi.

Krajinović je prvi imao priliku za brejk u trećem gemu prvog seta, ali se Hari odbranio, a potom i prvi oduzeo servis protivniku. To mu je bilo dovoljno za prvi set, ali ne i drugi u kojem je Srbin nagovestio da može da preokrene tok meča.

Srpski teniser je primio i medicinsku pomoć zbog bolova u leđima, ali je uspeo da prvi brejkne protinika u trećem setu za prednost od 4:3. Hari je već u sledećem gemu izjednačio, potom slavio i u taj-brejku, što je bilo i ključno u meču.

Čileanski teniser je odigrao bolje i u četrvrtom setu, do ključnog brejka je došao za vođstvo od 3:2, da bi potom sigurno priveo meč kraju.