Bedene preko Norija do 2. kola

Wimbledon 2. jul 201822:18 > 22:22
Matthew Lewis, Getty Images Sport

Slovenački teniser Aljaš Bedene plasirao se u 2. kolo Vimbldona pošto je na startu savladao domaćeg predstavnika Kamerona Norija sa 4:6, 7:6 (4), 7:6 (4), 6:4.

Meč je trajao dva časa i 51 minut, a 71. igrač sveta će se u narednoj rundi takmičenja sastati sa boljim iz duela Radu Albot (Rumunija) – Pablo Karenja Busta (Španija). Ovaj meč je prekinut zbog mraka kod rezultata 2:2 u setovima i 3:1 za Albota u odlučujučem petom.

Nori je brejk u poslednjem gemu prvog seta bio dovoljan da povede sa 1:0, a u drugom je Britanac dva puta uspevao da se vrati posle izgubljenog gema na svoj servis, ali u taj brejku je popustio.

U trećem setu nije bilo nijednog brejka, a Bedene je kod vođstva 5:4 propustio dve set lopte. Odlučivao je taj brejk i ponovo je Slovenac koji je do skoro igrao pod britanskom zastavom bio bolji.

Peti gem četvrtog seta bio je ključan za konačan ishod. Bedene je oduzeo servis domaćem teniseru i potom bez većih poteškoća upisao trijumf.

Slovenac je najbolji rezultat na trećem Gren slem turniru u sezoni ostvario prošle godine kada je dogurao do trećeg kola.

Sve rezultate u obe konkurencije možete da pogledate OVDE.