Dan I pregled: Povratak Stena, Fedeks ekspres

Wimbledon 2. jul 201822:19 > 22:38
Clive Brunskill Getty Images Sport

Odigrani su mečevi prvog dana muškog singla na Vimbldonu, bez preterano iznenađujućih rezultata, ali nije da nije bilo uzbuđenja. Ispao je jedan od favorita Grigor Dimitrov, kao i osvajač Halea Borna Ćorić.

Meč dana odigrali su Sten Vavrinka i Grigor Dimitrov. Pre samo godinu i po dana ovo bi bio veliki derbi, kada su obojica igrali polufinale Australijan Opena, ali su se stvari promenile. Vavrinka je odsustvovao dobrih šest meseci zbog povrede, prvih šest ove se vraćao i kao 224. igrač sveta prirodno bio je autsajder protiv šestog na ATP listi Dimitrova. Bugarin je dobio prvi set 6:1 i delovalo je da će lako opravdati ulogu favorita. Ali posle izgubljenog taj brejka u drugom dogodilo se Dimitrovu ono što ga je previše puta pratilo tokom karijere, potpuno je psihički pao i dozvolio da izgubi naredna dva seta.

Švajcarac će se u drugom kolu sastati sa Fabijanom koji je bio bolji od Bambrija istim rezultatom. Drugi Švajcarac, tačnije prvi, onaj koji je i aktuelni šampion i prvi nosilac Rodžer Federer, imao je lak posao protiv Dušana Lajovića. Meč je trajao svega 81 minut i sam Duci je svestan da će morati još da uči. Fedeks u narednom kolu igra protiv Lukaša Lacka, koji je pobedio Bonzija 3:1.

Od ostalih srpskih predstavnika Krajinović je u četiri seta poražen od Čileanca Jarija, a Laslo Đere istim rezultatom od Paola Lorencija. Za razliku od njih hrvatski teniseri su mnogo bolje prošli. Pobede su zabeležili Marin Čilić u tri seta protiv Nišioke i Ivo Karlović protiv Mihaila Južnog 3:1. Poraz je pretrpeo Borna Ćorić od Danila Medvedeva u tri seta. Ipak, osvajač Halea nije previše žalio za ranom eliminacijom i generalno je zadovoljan sezonom na travi.

Potencijalno najveće iznenađenje je na pragu. Moldavac Radu Albot 98. na ATP listi u petom setu vodi protiv 12. igrača sveta Pabla Karenja Buste 3:1, ali je meč prekinut zbog mraka.