Džumhur ubedljivo do drugog kola Vimbldona

ATP 3. jul 201814:26 > 14:41
Clive Mason, Getty Images Sport

Bosanski teniser Damir Džumhur savladao je u prvom kolu Vimbldona Nemca Maksimilijana Marterera rezultatom 3:0 u setovima.

Džumhur, koji je na terenima Ol Ingland klaba postavljen za 27. nosioca nadigrao je 48. igrača na ATP listi rezultatom 6:3, 6:2, 6:4, posle jednog sata i 36 minuta borbe.

U drugom kolu 26-godišnji Sarajlija će igrati protiv pobednika meča između Ernestsa Gulbisa iz Letonije i Džeja Klarka iz Velike Britanije.

Džumhur je protiv Marterera bio mnogo sigurniji i na prvi i drugi servis, a uspeo je da spase i dve brejk lopte. Teniser iz BiH je imao i više vinera (27-13), kao i manje neiznuđenih grešaka od protivnika (13-33).

Nemački teniser je dve brejk lopte imao u poslednjim gemovima prvog i trećeg seta, ali je Džumhur u oba navrata zadržao pribranost i priveo set i meč kraju.

Damir Džumhur je u subotu osvojio turnir u Antaliji, a pogledajte i njegov zanimljiv „intervju“ sa Dušanom Lajovićem.