Sjajan start Đokovića na Vimbldonu

Wimbledon 3. jul 201818:42 > 20:22
Michael Steele/Getty Images

Najbolji srpski teniser ubedljivom pobedom protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena počeo je učešće na Vimbldonu.

Trostruki osvajač Gren slem titule u Londonu je u prvom međusobnom dueli u karijeri u tri seta pobedio 57. igrača sveta sa 6:3, 6:1, 6:2 za svega sat i 35 minuta.

Ovo je bio Novakov 100. meč na travnatoj podlozi i 59. trijumf na vimbldonskoj travi, koliko ima i Džon Mekinro.

Srbin, trenutno 21. igrač na ATP listi će se u 2. kolu sastati sa Argentincem Orasijom Sebaljosom, koji je bio bolji od sunarodnika Gvida Andreocija.

Nekada prvi teniser sveta je prošle godine eliminisan u četvrtfinalu od Tomaša Berdiha. Srbin je taj meč predao u drugom setu kod rezultata 7:6, 2:0 za Čeha.

Đoković je sedam puta oduzeo servis Sandregnu, po dva puta u prvom i drugim i tri puta u trećem setu. Amerikanac je u poslednjem setu iskoristio mali pad Srbina i jedini put napravio brejk.

Meč ste mogli uživo da pratitena našem portalu.

Tok meča:

Posle uvodna dva gema u kojima su oba tenisera bila sigurna, Đoković je u trećem iskoristio prvu priliku da oduzme servis protivniku – 2:1.

Novak je u sledećem gemu nezgodno pao, u prvom trenutku nije izgledalo baš prijatno, ali se brzo pridigao i nastavio meč. Potvrdio je brejk sa jednim izgubljenim poenom i poveo sa 3:1.

Amerikanac je smanjio na 3:2, a sledeći gem pripao je Srbinu i to bez izgubljenog poena (4:2).

Kod rezultata 4:3 Srbin je imao još tri brejk lopte, ali je Sandgren uspeo da „preživi“.Novak je u sledećem gemu poveo sa 5:3 bez izgubljenog poena, a onda je drugi put oduzeo servis rivalu i za 34 minuta poveo sa 1:0 u setovima.

Novak je vrlo brzo poveo sa 3:0 u drugom setu. Đoković je napravio brejk u drugom gemu. U šestom gemu, najdužem u meču, Srbin je još jednom oduzeo servis protivniku, a potom bez izgubljenog poena završio set za svega 27 minuta.

U prvom gemu trećeg seta Novak je peti put oduzeo servis Amerikancu, koji je „overio“ bez izgubljenog poena.

Đoković je u sledećem gemu na identičan način kao na startu ovog dela meča još jednom napravi brejk – 3:0.

Nole je „častio“ Amerikanca i prvi put mu dozvolio da mu oduzme servis – 3:1.

U sledećem gemu nekadašnji prvi igrač sveta je imao tri vezane brejk lopte, ali se Sandgren vratio i sa pet uzastopnih poena smanjio prednost rivala na 3:2.

Ipak, Đoković nije želeo ništa da prepusti slučaju i novim brejkom poveo je sa 5:2. Novak servira za pobedu.

Novaj je pobedio za svega sat i 35 minuta – 6:3, 6:1, 6:2.