132. na svetu posle više od tri sata izbacila Šarapovu!

Wimbledon 3. jul. 201822:16 > 22:22
Clive Brunskill/Getty Images

Ruska teniserka Vitalija Djatčenko napravila je veliko iznenađenje na startu Vimbldona pobedivšio zemljakinju i nekadašnju osvajačicu turnira Mariju Šarapovu sa 2:1 u setovima posle velikog preokreta.

Djatčenko, koja ima 27 godina i trenutno je na 132. mestu WTA liste došla je do velike pobede posle čak tri časa i 11 minuta igre u Londonu, a rezultat po gemovima bio je 6:7, 7:6, 6:4.

U prvom setu videli smo čak šest brejkova (po tri na obe strane), a ključni gem je bio maratonski deveti, koji je na svoj servis Djatčenko ipak dobila, dok je u taj-brejku 31-godišnja popularna Maša slavila sa 7:3.

U drugom delu igre videli smo samo po jedan brejk na servis svake od igračica Šarapova je imala veliku prednost i čak je servirala za set uz brejk prednosti, ali tu priliku nije iskoristila. U taj-brejku ovoga puta bolja je bila Djatčenko, takođe sa 7:3.

Odlučujući set rešio je deseti gem, koji je na servis Šarapove osvojila Djatčenko, a na meč loptu Šarapova je odservirala duplu grešku.

U narednom kolu Djatčenko će igrati protiv Amerikanke Sofije Kenin, koja je bila bolja od Marije Sakari sa 2:1.