13 srećan broj – Đokoviću četvrta titula na Vimbldonu!

Wimbledon 15. jul 201814:56 > 17:36
Clive Brunskill, Getty Images

Najbolji srpski teniser Novak Đoković u 132. finalu Vimbldona pobedio je Kevina Andersona iz Južne Afrike sa 3:0 u setovima i četvrti put u karijeri trijumfovao na najprestižnijem turniru na svetu.

Noletu je ovo 13. Gren slem titula u karijeri, odnosno prva od Rolan Garosa 2016. godine. Južnoafrikanac je i u drugom finalu u karijeri poražen. Prethodno je izgubio u odlučujućem meču US Opena prošle godine.

Srbin je u Londonu slavio 2011, 2014. i 2015. godine, a od sedam međusobnih duela sa Andersonom dobio je šest.

Đoković će od ponedeljka biti deseti igrač sveta, a interesantno je da je postao najslabije rangirani (21) igrač koji je osvojio Vimbldon još od 2001. godine kada je titula otišla u ruke Gorana Ivaniševića.

Nekada najbolji igrač sveta je sve vreme kontrolisao dešavanja na Centralnom terenu i bez većih poteškoća, uz po dva brejka, osvojio je prva dva seta.

Anderson je samo u trećem setu bio ravnopravan rival Srbinu i propustio je priliku da obezbedi bar još jedan set. Južnoafrikanac je imao šest brejk lopti u trećem setu, međutim, nijednu nije iskoristio. Od ponedeljka će biti peti igrač sveta.

Duel ste mogli uživo da pratite na našem portalu.

Tok meča:

Novak je napravio brejk već u prvom gemu. Anderson je duplom servis greškom „poklonio“ gem rivalu. Overio je Đoković brejk tako što je u drugom gemu izgubio jedan poena na svoj servis – 2:0.

Srbin je u petom gem,u drugi put oduzeo servis rivali i ima veliku prednost – 4:1.

Na tribinama je mnogo poznatih ličnosti iz javnog života, između ostalog i članovi kraljevske porodice.

Novak osvaja prvi set posle svega 29 minuta – 6:2. Đoković je osvojio 10 od 12 poena na prvi servis, 6 od 7 na drugi, iskoristio je obe brejk lopte… Jednom rečju – dominirao je.

Drugi set je počeo identično kao i prvi – brejkom Đokovića. Anderson ima problem sa rukom i nije ni senka onog igrača koji je u prethodna dva meča pobedio Rodžera Federera i Džona Iznera u pet setova.

Novak je u prva dva gema na svoj servis u drugom setu izgubio samo dva poena. Srbin vodi sa 3:1.

Nole je u sledećem gemu ponovo oduzeo servis Južnoafrikancu (4:1), baš kao i u prvom setu, i kod rezultata 5:2 servira za vođstvo u setovima od 2:0.

Anderson je u sledećem gemu imao prvu brejk loptu u meču, ali je nije iskoristio. Novak je potom iskoristio prvu set loptu za vođstvo od 2:0 u setovima. Ovaj deo meča je trajao 43 minuta, ukupno 76 minuta.

U prvih šest gemova trećeg seta nema brejka, čak ni izjednačenja na servis rivala.

Anderson je kod vođstva 4:3 imao prvu brejk loptu u finalnom duelu, ali mu Đoković nije dozvolio da napravi možda i ključan korak ka osvajanju trećeg seta.

Južnoafrikanac je poveo sa 5:4. Nole prvi put servira za ostanak u setu. Srbin je spasao još dve brejk lope, odnosno ovoga puta i set lopte. Interesantno da je Đoković u ovom gemu napravio dve duple servis greške.

Anderson je kod vođstva 6:5 imao dve vezane brejk lopte, potom još jednu, ali je Nole i ovoga puta uspeo da se vrati i obezbedi taj brejk.

Đoković je u taj brejku dva puta oduzeo servis Andersonu i poveo sa 4:1.

Novak je četvrti put u karijeri osvojio Vimbldon!!! U taj brejku je bilo 7:3 za srpskog tenisera. Meč je trajao dva časa i 20 minuta.