Karlović u tri seta do drugog kola Vimbldona

Wimbledon 1. jul. 201918:16 > 18:18
Shaun Botterill/Getty Images

Hrvatski teniser Ivo Karlović bez problema se plasirao u drugo kolo Vimbldona pobedom nad Italijanom Andreom Arnaboldijem.

Karlović je do trijumfa nad italijanskim teniserom došao sa 6:4, 6:4, 7:6 (7:4), posle jednog sata i 40 minuta igre.

Iskusnog Hrvata u narednoj rundi čeka susret sa pobednikom susreta između Grka Stefanosa Cicipasa i Tomasa Fabijana iz Italije.

Početak meča protekao je u izjednačenoj igri, bez ijedne brejk šanse do devetog gema, kada je Karlović oduzeo servis rivalu, a odmah potom odservirao za set. Slična slika viđena je u drugom setu, a ključni gem bio je sedmi, kada je hrvatski teniser iskoristio treću brejk loptu, a potom ga rutinski priveo kraju.

U trećem setu se igralo gem za gem, nijedan teniser nije imao priliku da rivalu oduzme servis, a Karlović je posle izjednačenja 4:4 u taj-brejku vezao tri poena za trijumf.

Vimbldon možete da pratite na kanalima Sport Kluba.