Putinceva izbacila Osaku na startu Vimbldona!

Wimbledon 1. jul 201918:29 > 18:31
Shaun Botterill/Getty Images

Kazahstanka Julija Putinceva napravila je najveće iznenađenje prvog dana Vimbldona eliminisavši drugu teniserku sveta Naomi Osaku.

Putinceva je do trijumfa došla sa 7:6 (7:4), 6:2, posle jednog sata i 36 minuta igre. Njena naredna rivalka biće Švajcarkinja Viktorija Golubić.

Na taj način, kazahstanska teniserka je došla do treće pobede nad teniserkama iz Top10 ove sezone, a osme ukupno. Zanimljivo je da je prethodno slavila isto protiv Osake, pre dve nedelje u Birmingemu.

Osaka je bila ta koja je nešto bolje ušla u meč, a u prilog tome ide činjenica da je u trećem gemu stigla do brejka iskoristivši drugu priliku. Međutim, Putinceva joj je vratila brejk tri gema kasnije, posle čega je japanska teniserka mogla da joj ponovo oduzme servis, ali nije uspela. Od tada su obe čuvale svoje servise, iako su imale probleme, a u taj-brejku je Kazahstanka ključne poene upisala posle 3:3 i Osaka nije mogla da se vrati u set.

Na startu drugog seta druga teniserka sveta je odbranila dve brejk šanse rivalke, a potom se igralo gem za gem, da bi Putinceva preuzela potpunu kontrolu posle 2:2. Nanizala je naredna četiri gema, Osaka joj jeste pružila otpor, ali nije mogla da joj ozbiljno pripreti.