Kirjos ne može bez drame, čeka Nadala u drugom kolu

Wimbledon 2. jul. 201915:39 > 15:40
Shaun Botterill / Staff/Getty Image

Nik Kirjos plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je na startu turnira u australijanskom derbiju savladao Džordana Tompsona sa 7:6 (4), 3:6, 7:6 (10), 0:6, 6:1.

Meč je trajao 3 sata i 26 minuta, a obilovao je preokretima, zanimljivim udarcima i emocijama. Obojica su često izlazila na mrežu, a na kraju je Tompson završio meč sa većim brojem osvojenih poena od rivala.

Kirjos je posle pet setova imao 23 asa, 62 vinera i 51 neiznuđenu grešku. Njegov rival je imao 60 direktnih poena i 31 promašaj.

Tompson je zapravo bolje počeo meč. Napravio je brejk u četvrtom gemu, da bi potom u osmom imao i dve set lopte. Ipak, uspeo je da se izvuče Kirjos i izbori za dodatni gem. U tajbrejku je sa više samopouzdanja igrao Kirjos.

U drugom je propušteno nadoknadio Tompson. Istrpio je pritisak na početku, a onda napravio dva vezana brejka.

Posle toga je Kirjos tražio medicinski tajm-aut. Činilo se da mu je prijala pauza. U završnici trećeg seta je napravio brejk, a zatim je imao i dve set lopte.

Ipak, ni Tompson nije pomišljao da odustane od borbe. Vratio je brejk, pa je ponovo odlučivao dodatni gem. Velika borba vodila se u tajbrejku koji je trajao 23 minuta. Konstantno je u prednosti bio Nik, koji je na kraju iskoristiošestu set loptu, posle greške rivala.

Usledio je furiozan odgovor Džordana, koji je za samo 18 minuta izjednačio u setovima. Nije mu protivnik pružio nikakva otpor.

U odlučujućem setu za sve se pitao Kirjos, koji je sa dva brejka došao do pobede.

Naredni rival kontroverznom Australijancu biće pobednik duela Nadal – Sugita.