Karlović ispao nakon drame u pet setova

Wimbledon 3. jul 201916:46 > 16:48
Shaun Botterill/Getty Images

Hrvat Ivo Karlović zaustavljen je u drugom kolu Vimbldona pošto je od njega bolji bio Italijan Tomas Fabijano 6:3, 6:7 (6), 6:3, 6:7 (4) i 6:4 posle tri časa i 10 minuta igre.

Četrdesetogodišnjaku nisu pomogla ni 38 as udaraca protiv deset godina mlađeg rivala, koji je dva puta uspeo da oduzme servis Karloviću iz šest pokušaja.

Hrvat je imao samo jednu priliku da Italijanu oduzme servis i to u ključnom momentu, u devetom gemu odlučujućeg seta kod rezultata 4:4, ali nije uspeo. Već u sledećem gemu Fabijano je iskoristio treću brejk šansu u petom setu i tako izjednačio najbolji plasman u Londonu ostvaren 2018.

Pored petog seta, Fabijano je i u finišu prvog napravio brejk i Karloviću nije ostavio mnogo prilika da se vrati, dok je posle izgubljenog drugog seta u taj-brejku u trećem već na startu oduzeo servis protivniku i do kraja tog dela meča na svoj servis izgubio je samo dva poena.

Veteran iz Zagreba se nije predavao i u taj-brejku četvrtog seta, u kome nije viđena nijedna brejk šansa, uspeo je da izjednači rezultat na 2-2, međutim, nije izdržao do kraja i brejk u poslednjem gemu odlučujućeg seta da peti put u karijeri obezbedi mesto u trećem kolu Vimbldona.

Fabijanov sledeći protivnik će biti Fernando Verdasko ili Kajl Edmund.

Mečeve iz Londona pratite na kanalima Sport Kluba.