Martićeva prošla dalje i u dublu

Wimbledon 6. jul 201915:48 > 15:50
Matthias Hangst/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić i Francuskinja Alize Korne izborile su plasman u treće kolo Vimbldona u konkurenciji dublova.

Martićeva i Korneova su u drugoj rundi bile bolje od Rumunke Sorane Kirstee i Galine Voskobojeve iz Kazahstana sa 6:4, 6:3, posle jednog sata i 22 minuta.

Povezano

Hrvatsko-francuska kombinacija čeka rivalke u trećoj rundi, a to će biti pobednice susreta između prvih nosilaca Timee Baboš i Kristine Mladenović sa jedne strane i Amerikanki Dženifer Brejdi i Alison Risk sa druge strane.

Petra i Alize su agresivno ušle u meč, odmah su imale brejk šansu, koje su im rivalke odbranile, ali to nisu uspele dva gema kasnije. Hrvatsko-francuski par je odbranio brejk priliku u šestom gemu, ali je popustio u narednom servis gemu, pre novog brejka. Iako su Martićeva i Korneova odmah potom odservirale za prvi set, prethodno su Kirstea i Voskobojeva imale dve brejk prilike.

Oba para su propustila brejk šanse na startu drugog seta, da bi Petra i Alize iskoristile narednu priliku koja im se ukazala i potom su bez problema održavale prednost. Do kraja meča su stigle do još jednog brejka, i to baš kada su njihove rivalke servirale za ostanak u tom susretu, ali nisu imale šansu da produže meč.

Martićeva je u petak izborila plasman u osminu finala u singlu, a njena naredna rivalka biće Ukrajinka Jelina Svitolina.