Endi i Serena superiorno do osmine finala

Wimbledon 9. jul 201920:46 > 20:51
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Endi Mari i Serena Vilijams zabeležili su i drugu pobedu u konkurenciji mešovitih parova na Vimbldonu.

Britanac i Amerikanka, koja je u utorak bila uspešna i u singlu, savladali su Francuza Fabrisa Martina i Rakelu Atavo iz SAD sa 7:5, 6:3 za sat i 38 minuta igre.

U oba seta nekadašnji najbolji teniser i teniserka sveta su po jednom oduzeli servis rivalima, koji su u celom meču imali samo dve brejk šanse.

U prvom setu odlučujući je bio poslednji, 12. gem, kada su Endi i Serena iskoristili treću set loptu, dok su u drugom imali lakši posao. Britanac i Amerikanka su u ranoj fazi tog dela meča oduzeli servis protivnicima za 2:0 i do kraja duela na svoj servis prepustili su Martinu i Atavo samo tri poena i superiorno izborili mesto u sledećoj fazi takmičenja.

Marija i Vilijamsovu u osmini finala očekuje meč sa prvim nosiocima – Brunom Soarešom i Nikol Melihar.