Beretini slavio u četiri seta, jubilej Nišikorija

Grand Slam 30. jun 202114:55 0 komentara
Paul Childs, Reuters

Italijanski teniser Mateo Beretini izgubio je set u prvom kolu Vimbldona, ali je savladao Gvida Pelju 6:4, 3:6, 6:4, 6:0.

Sedmi nosilac je slavio posle dva sata i 18 minuta igre. Meč je završio sa 20 as uadaraca i jednim pretrpljenim brejkom.

Do prvog seta je Beretini došao pošto je u petom gemu oduzeo servis rivalu. Velika borba vodila se u drugom, a ključni brejk Pelja je napravio u šestom gemu.

Dobro su servirali i jedan i drugi u nastavku, pa nijedna brejk prilika nije viđena do same završnice. Tada je Beretini podigao nivo igre, pa je uz brejk došao do seta.

U četvrtom je potpuno dominirao deveti teniser sveta, nije dao nikakve šanse rivalu, pa je stigao do drugog kola.

Sledeći rival mladom Italijanu biće srećni gubitnik Van de Zandšulp.

U drugo kolo plasirao se i Kei Nišikori. Japanac je ostvario 100. grend slem pobedu, pošto je savladao Alekseja Popirina 6:4, 6:4, 6:4. U narednoj rundi rival će mu biti pobednik duela Tompson – Rud.