Čilić ispustio vođstvo 2:0, Medvedev u četvrtom kolu

Wimbledon 3. jul 202121:48 > 22:05 0 komentara
Daniil Medvedev
REUTERS/Peter Nicholls

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrto kolo Vimbldona pošto je posle velikog preokreta rezultatom 3:2 bio bolji od Hrvata Marina Čilića.

Po setovima bilo je 6:7 (3), 3:6, 6:3, 6:3, 6:2 za 25-godišnjeg Moskovljanina posle tri časa i 42 minuta tenisa na „Terenu broj jedan“ u Londonu.

Vimbldon:

Naredni protivnik Medvedevu biće Poljak Hubert Hurkač, koji je rezultatom 3:0 eliminisao tenisera iz Kazahstana Aleksandra Bublika. Ukoliko trijumfuje i u tom meču, Rus će za protivnika imati boljeg iz meča Rodžer Federer – Lorenco Sonego.

Medvedev je pobedom nad Čilićem ostvario najbolji rezultat karijere na Vimbldonu, pošto je prethodno u dva navrata u „Ol Ingland klabu“ igrao treće kolo.

Otvorio je teniser iz Međugorja mnogo bolje duel, i u prvom setu je slavio posle taj-brejka, u kojem je sve vreme uspešno osvajao poene na svoj servis i zabeležio dva minibrejka. Prethodno je u šestom i sedmom brejku viđena razmena brejkova.

Čilić je nastavio da igra u odličnom ritmu i u drugom setu i posle trećeg gema imao je prednost brejka. Na kraju je iskoristio prvu set loptu u devetom gemu na servis Medvedeva.

Ipak, sredinom trećeg seta hrvatski teniser počeo je da pada, a kada je posle dva neuspešna servis gema imao zaostatak 2:5, bilo je jasno da se Medvedev vratio u meč.

Rus je posle osvojenog trećeg seta u četvrtom došao do izejdnačenja posle jednog brejka, a Čilić se sudiji požačio na pauze za toalet koje je Moskovljanin pravio.

U petom setu Čilić je bio potpuno demoralisan, imao je pri vođstvu 5:0 Medvedev tri vezane meč-lopte, ali je Hrvat preživeo, smanjio na 2:5, ali snage za čudesni preokret nije imao.

Čilić (32), koji je na Vimbldonu 2017. godine igrao finale, tako je eliminisan, ali je ostavio utisak povoljne forme, pošto je pre Vimbldona došao do 19. titule u karijeri osvojivši turnir u Štutgartu.

Vimbldon pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.