Đere posle preokreta do pobede nad Kuevasom

Wimbledon 29. jun. 202121:05 > 21:404 komentara
Matthias Hangst, Getty Images Sport

Uspeo je Laslo Đere da ponovi rezultat iz 2019. pošto je savladao prvu prepreku na Vimbldonu. Bio je bolji od Pabla Kuevasa 3:1 (5:7, 6:4, 6:4, 6:4)

Samo jedan trenutak slabosti, jedan malo lošiji servis gem i Đere se našao u minusu i pored dobre igre u prvom setu. Taman kada je delovalo da će odluka pasti u taj brejku Kuevas je došao do dve vezane brejk lopte. Uspeo je Đere da ih spase, imao je i gem loptu, ali nije ju je iskoristio a Urugvajac je došao do trće brejk lopte i treća je bila sreća za 7:5 i 1:0 u setovima.

Ali Đere nije pao. Šta više, uzdigao se i počeo je da vrši ozbiljniji pritisak na 84. igrača na ATP listi. Došao je do prve brejk lopte u trećem gemu drugog seta i odmah ju je iskoristio 55. na svetu. To mu je bilo dovoljno za drugi set, a za pobedu mu je i u preostala dva seta bio dovoljan po jedan brejk. Na kraju je imao realizaciju brejk lopti tri od šest, dok u ta tri seta nijednu nije dozvolio Kuevasu.

Naredni protivnik Đereu biće Fabio Fonjini koji je u tri seta savladao Alberta Ramos-Vinjolasa.