Kirjos „kirjosovski“ do drugog kola: Mučio ga 219. na svetu

Wimbledon 28. jun 202217:06 > 17:30
Nik Kirjos
Shaun Botterill/Getty Images

Australijski teniser Nik Kirjos, 40. igrač ATP liste, plasirao se u drugo kolo Vimbldona pošto je rezultatom 3-2 bio bolji od Britanca Pola Džaba posle više od tri sata u „Ol Ingland klabu“.

Sva dešavanja sa Vimbldona pratite u BLOGU UŽIVO na sajtu Sport kluba, a direktne prenose na našim televizijskim kanalima.

Po setovima bilo je 3:6, 6:1, 7:5, 6:7 (3), 7:5 za Kirjosa, kojem će naredni protivnik biti bolji iz duela koji igraju Filip Krajinović i Jirži Lehečka.

Vimbldon:

Bila je ovo jedna tipična predstava za uvek kontroverznog Kirjosa – svađao se sa glavnim sudijom, svađao se sa linijskim sudijom, svađao se sa redarom, servirao je „ispod ruke“, lansirao je loptu van terena zbog čega je dobio upozorenje, odservirao je 30 asova, igrao je pet setova…

U prvom setu je izgubio Kirjos servis u osmom gemu, ali ga u drugom nije gubio uz dva napravljena brejka. U trećem setu je Australijanac napravio ključni brejk u 11. gemu, četvrti set je posle „gustog“ taj-brejka pripao Britancu. Međutim, u 12. gemu petog seta Kirjos pravi brejk i koristi drugu meč loptu za veliki trijumf.

Sve mečeve Vimbldona možete da pratite na Sport Klubu uz SBB ukoliko još niste korisnik SBB usluga – put EON aplikacije uz EON Mini paket van SBB mreže preko bilo kog interneta u Srbiji. EON Mini dostupan je za 1.299 dinara, bez ugovorne obaves u narednih 30 dana.