Medvedev prošao u drugo kolo preko Štrufa, ne bez muke

Wimbledon 29. jun. 202121:06 > 21:14
Daniil Medvedev
REUTERS/Paul Childs

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je rezultatom 3:1 bio bolji od Nemca Jana-Lenarda Štrufa.

Rezultat je po gemovima bio 6:4, 6:1, 4:6, 7:6 (3) za Rusa posle dva časa i 35 minuta tenisa na „Terenu broj jedan“.

Vimbldon:

Naredni protivnik drugom teniseru sveta biće bolji iz duela koji igraju Jasutaka Učijama i Karlos Alkaras.

Medvedev je pod zatvorenim krovom „Terena broj jedan“ prilično dobro krenuo i u prva dva seta nije nijednom izgubio servis zabeleživši četiri brejka.

Ipak, u trećem delu igre Rus je imao problema, a Štruf je u sedmom gemu došao do brejka. Tu prednost je sačuvao do kraja seza i smanjio na 2:1.

Četvrti set doneo je veliku borbu i nekoliko veoma dugih gemova, ali nijedan od dvojice tenisera nije gubio servis. U taj-brejku Medvedev je osvojio sve poene na svoj servis, napravio dva mini-brejka i zasluženo se plasirao u drugo kolo.

Najbolji plasman za 25-godišnjeg Moskovljanina na Vimbldonu u dosadašnjoj karijeri je treće kolo, do kojeg je došao u prethodna dva izdanja trećeg grend slema sezone.

Vimbldon pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.