Na mišiće: Harmoni Tan izbacila Serenu Vilijams

Wimbledon 28. jun 202223:37 > 23:46 2 komentara
REUTERS/Matthew Childs

Harmoni Tan plasirala se u drugo kolo Vimbldona.

Harmoni Tan savaldala je više od tri sata igre Serenu Vilijams 7:5, 1:6, 7:6.

Na momente je izgledalo da je Serena premorena, da ne može da dođe do daha, tromo se kretala, vikala na terenu, neke poene proslavljala kao titulu. I sve je to Serena Vilijams! Ali sa druge strane bila je odlučna i na sve spremna Harmoni Tan.

Već u prvom gemu je Tan napravila brejk, ali je Serena nakon toga nanizala četiri osvojena gema, uz dva brejka. Tan je odgovorila novim brejkom, a zatim i još jednim u 11. gemu nakon čega je uz novu spašenu brejk loptu svojim servisom potvrdila osvajanje prvog seta.

U drugom setu, izuzetno dugom i napornom, u kome su samo prva dva gema trajala 20 minuta, sedmu brejk loptu je u drugom gemu Srena pretvorila u brejk. Čak 12 izjednačenja videli smo u ovom delu drugog seta, a Tan je propustila 11 gem lopti.

Amerikanka je napravila još jedan brejk u ovom setu i sa samo jednim izgubljenim gemom uvela meč u treći set.

I u odlučujućem setu se rasplamsala borba. Tan je povela 3:1, ali se Serena vratila na 3:3, a onda je, činilo se poslednjim atomima snage, napravila novi brejk za 5:4 i servis gem za pobedu. Ali Tan se vratila u meč novim brejkom!

I ponovo je Han kao i u prvom setu pametnom igrom vezala došla na korak od pobede, ali je Vilijams spasila meč loptu i ostala u životu za meč taj brejk u kome se uz mnogo borbe, neizvesnost i preokrete slavila Tan.

Sara Soribes Tormo biće joj rivalka u drugom kolu u četvrtak.