Prvenac Pavića i Mektića na Vimbldonu

Wimbledon 10. jul 202123:19 > 23:30 11 komentara
Nikola Mektić, Mate Pavić
Clive Brunskill/Getty Images

Hrvatski teniser Mate Pavić i Nikola Mektić osvojili su titulu na Vimbldonu u konkurenciji dublova, pošto su u finalu savladali špansko-argentinski par Granoljers/Sebaljos u četiri seta 6:4, 7:6, 2:6, 5:7.

Prvi dubl sveta odlično je krenuo u prvom zajedničkom gren slem finalu. Premda obojica imaju iskustvo igranja ovakvih mečeva, pošto je na svakom gren slemu igrao finale, a Mektić prošle godine na US Openu. Prvi set dobili su 6:4, a dovoljan im je bio jedan brejk.

povezano

U drugom setu već nisu uspeli da probiju Španca i Argentinca i odluka je morala da padne u taj brejku. Oba para razmenila su po dva mini brejka, ali poslednji udarac pripao je Mektiću i Paviću, koji su iskoristili prvu set loptu na servis protivnika i dobili taj brejk 7:5 za 2:0 u setovima.

Ali i pored toga što su gubili 2:0 videlo se da su Granoljers i Sebaljos u usponu, što su dokazali u trećem setu koji su ubedljivo dobili 6:2. Međutim, prvi nosioci potpuno su se oporavili i u četvrtom setu ponovo su izgledali kao u prva dva. Sigurno su držali svoj servis i napadali protivnički. Prvu meč loptu imali su pri rezultatu 5:4 na servis protivnika ali su Granoljers i Sebaljos preživeli taj gem. Ipak, narednu priliku iskoristili su Pavić i Mektić i u 12. gemu napravili brejk za 7:5 i konačnu pobedu.

Ovo je njima dvojici prva zajednička gren slem titula. Ujedno, samom Mektiću ovo je prva gren slem titula, dok je Paviću ovo treća, ali prva na Vimbldonu, tako da mu je za karijerni slem ostalo još samo da osvoji Rolan Garosu, na kojem je dva puta igrao finale.