Rubljov ekspresno do trećeg kola, prošao i Švarcman

Andrey Rublev
Pool via REUTERS/Jonathan Nackstrand

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u treće kolo Vimbldona pošto je rezultatom 3:0 bez većih problema bio bolji od Južnoafrkanca Lojda Džordža Herisa.

Vilmbldon:

Moskovljanin, peti nosilac turnira, po setovima je slavio 6:1, 6:2, 7:5 posle samo 85 minuta igre. Naredni protivnik biće mu Italijan Fabio Fonjini, koji je bio bolji od srpskog tenisera Lasla Đerea.

Rubljov je apsolutno dominirao susretom izgubivši samo jednom svoj servis, a treće kolo je za Rusa najbolji rezultat karijere na Vimbldonu. Za sada je na grend slem turnirima četiri puta igrao četvrtfinala, ali nijednom nije došao do najbolja četiri igrača na jednom GS turniru. Rubljov se nalazi u četvrtini žreba u kojoj je Novak Đoković.

U trećem kolu je Argentinac Dijego Švarcman – 11. igrač sveta pobedio je Lijama Broudija posle preokreta (4:6, 6:2, 6:1, 6:4), pa će mu protivnik u sledćem kolu biti Marton Fučovič. On je posle nepuna dva seta prošao dalje jer je Čeh Jirži Veseli morao da preda meč.

Prolaz u drugo kolo u sredu su obezbedili i Aleksandar Bublik i Rus Karen Hačanov maksimalnim pobedama – Kazahstanac je rezultatom 3:0 savladao Mihaila Kukuškina, a Rus Belorusa Jegora Gerasimova.

Amerikanac Stiv Džonson takođe ide u drugo kolo bez izgubljenog seta jer je bio bolji od Denisa Novaka iz Austrije. U trećem kolu je i Sebastijan Korda – on je sa 3:0 pobedio Francuza Antoana Oana.

Kanađanin Denis Šapovalov takođe je ostvario plasman u narednu rundu jer mu se povredio rival – Pablo Anduhar Alba predao je meč pre početka.

Dominik Kepfer je posle velike borbe i četiri sata tenisa nakon pet setova bio bolji od Sunvua Kvona, a Frensis Tijafo, koji je izbacio Stefanosa Cicipasa, sada je bio bolji i od Vaseka Pospišila.

Vimbldon pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.