Za finale: Šapovalov će na megdan Đokoviću

Grand Slam 7. jul 202117:40 > 17:45 5 komentara
Peter Nicholls, Reuters

Denis Šapovalov će se boriti za finale Vimbldona sa Novakom Đokovićem. Kanađanin je posle izuzetne borbe u četvrtfinalu eliminisao Karena Hačanova 6:4, 3:6, 5:7, 6:1, 6:4.

Kanađanin je plasmanom u polufinale ostvario najbolji rezultat na grend slemovima u karijeri.

Šapovalov je slavio posle tri sata i 25 minuta igre. Meč je završio sa 59 vinera i 48 neiznuđebih grešaka.

Naredni rival biće mu prvi teniser sveta i aktuelni šampion Novak Đoković. Srbin u međusobnim duelima vodi 6:0.

Hačanov je sa četvrtfinalom izjednačio svoj najbolji rezultat na slemovima. Duel na Ternu broj 1 završio je sa 31 vinerom i 50 promašaja.

Velika borba vodila se u prvom setu. Hačanov je zapretio prvi, pa je u šestom gemu imao četiri brejk lopte. Ipak, odlično je igrao Šapovalov u prelomnim momentima, pa je sačuvao servis. Kanađanin je preuzeo inicijativu u nastavku, pa je brejkom u devetom gemu napravio razliku koja mu je donela set.

vesti iz londona

Ekspresno je stigao odgovor ruskog tenisera, koji je poveo 4:0. Vratio je jedan brejk Denis, ali do kraja nije mogao da zapreti Karenu, koji je izjednačio u setovima.

Dobro su u nastavku servirali i jedan i drugi. Imao je Šapovalov brejk lopte u osmom gemu, i to dve vezane, ali ih nije ralizovao. Potom je Hačanov preuzeo inicijativu, pa je oduzeo servis rivalu za vođstvo od 6:5. Iako je Denis imao šansu da vrati izgubljeno, nije uspeo. Karen je poveo u setovima.

Fantastično je 12. teniser sveta odigrao četvrti set. Za svega pola sata ga je dobio uz samo jedan izgubljen gem.

Početkom odlučujućeg seta agresivniji je bio Šapovalov, koji je uz to i bolje servirao. Imao je Kanađanin tri vezane brejk lopte u petom gemu, ali je uspeo da izdrži pritisak Hačanov. Ipak, nastavio je da vrši pritisak Šapovalov, pa je u devetom gemu konačno iskoristio četvrtu brejk lopti. Potom je bez problema osvojio svoj servis gem za veliku pobedu.